Újjáalakult a Területi Elnökök Értekezlete
A Kamara teljes szervezetére kiterjedő tisztújítás után 2020. január 14-én tartotta a Területi Elnökök
Értekezlete (TEÉ) alakuló ülését Budapesten a Kamara székházában. Az értekezleten – amely dr.
Hankó Zoltán országos elnök megnyitójával kezdődött – egy kivétellel valamennyi területi szervezet
képviselője részt vett. A területi elnökök a TEÉ elnökévé dr. Nyíri László Borsod-Abaúj Zemplén
megyei elnököt, alelnökévé dr. Ádám György Nógrád megyei elnököt, dr. Nagy Vilmos Pest megyei
elnököt és dr. Váczi Donát Győr-Moson-Sopron megyei elnököt választották.
A TEÉ részletesen foglalkozott az EESZT és ezen belül az eRecept-rendszer helyzetével, és
konszenzussal az alábbi állásfoglalást fogadta el, egyben kérve az országos elnökséget az
állásfoglalásban foglaltak képviseletére.
A Területi Elnökök Értekezlete álláspontja a gyógyszerellátás biztonságáról
A Területi Elnök Értekezlete (TEÉ) a tisztújítást követő alakuló ülésén áttekintette a gyógyszerellátás
biztonságával kapcsolatos aktuális kérdéseket és ezzel kapcsolatban az alábbiakat tartja
kiemelkedően fontosnak.
1. A TEÉ egyetért azzal, hogy a Kormányzat és a Kamara erőfeszítéseket tesz a gyógyszerbiztonság,
valamint a gyógyszerellátás feltételeinek és minőségének javítására. Ehhez kapcsolódóan
megerősíti, hogy továbbra is elkötelezett eRecept-rendszer működtetésében és az EESZT
fejlesztésében, ugyanakkor kiemelten fontosnak tartja, hogy a rendszer garantálja, a fejlesztések
pedig ne veszélyeztessék a folyamatos és biztonságos betegellátást. Ezért a TEÉ fontosnak tartja,
hogy az EESZT-ben a módosításokat és az ezzel kapcsolatos jogszabályi változtatásokat csak
teljesen biztonságos és megfelelő hosszúságú próbaüzemi tapasztalatok birtokában lehessen a
jövőben végrehajtani. Alapvető szabályozási és irányítási szempontnak kell lennie, hogy a
gyógyszertár minden helyzetben, beleértve az elektronikai rendszerek működési zavarait is (pl.
EESZT, Virep, Internet, NAV-kapcsolat, szoftverfejlesztés stb. problémái), el tudja látni a szükséges
gyógyszerekkel a betegeket, a gyógyszertári vállalkozás pedig az ilyenkor kiszolgáltatott gyógyszer
támogatási díját elszámolhassa.
2. A TEÉ aggályosnak tartja, hogy a betegek számos esetben nem kapnak felírási igazolást és a
kiváltandó gyógyszereikkel kapcsolatos megfelelő információ nélkül jönnek gyógyszertárba. Ezért
az egészségügy minden szereplőjétől a betegek érdekeit szem előtt tartó felelős magatartást
kérünk. Továbbá az illetékesek intézkedését kérjük azért, hogy a betegek a számukra rendelt
gyógyszerekről hiteles, nyomtatott listával rendelkezhessenek.
3. Halaszthatatlannak tartjuk és sürgetjük az orvosi vényíró és gyógyszertári vényfeldolgozó
informatikai szoftverek kompatibilitási zavarainak teljes körű megoldását, amelyet a Kamara
régóta kér és már a jogszabályi feltételek is adottak ennek biztosítására.
Budapest, 2020. január 14.
Dr. Nyíri László
elnök, TEÉ

Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.